PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Wprowadzenie relikwii bł. Rodziny UlmówW niedzielę (21.04) w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii bł. Rodziny Ulmów. Uroczystościom przewodniczył pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek.

Za przyczyną bł. Rodziny Ulmów, poprzez ich obecność w relikwiach, będziemy modlić się w naszej parafii o świętość rodzin – tłumaczył kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

Bł. Rodzina Ulmów może być dla naszych rodzin wspaniałym wzorem do naśladowania w umiłowaniu życia i szukaniu jego sensu w codzienności – podkreślał bp Marian Rojek:

Relikwie tej rodziny będą nam przypominać, jak powinny wyglądać relacje międzyludzkie oparte na wartościach chrześcijańskich: – zaznaczał Andrzej łagodny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego:

Chcemy się uczyć od bł. Rodziny Ulmów miłości do drugiego człowieka i szacunku do życia ludzkiego – tłumaczył Maciej Oleszczuk z Młodzieżowej Rady Powiatu Biłgorajskiego:

Relikwie bł. Rodziny Ulmów zostały wniesione do świątyni przez przedstawiciela Rycerzy Kolumba oraz rodzinę, która niosła obraz przedstawiający rodzinę Ulmów. Bp Marian Rojek uroczyście wprowadził relikwie, a następnie została odprawiona Eucharystia w intencji Cywilizacji Życia i świętości Rodzin.

Na zakończenie zostały poświęcone tzw. „tajemniczki” dla rodzin, które zadeklarowały chęć modlitwy różańcowej w Kołach Różańcowych Rodzin.

GALERIA: TUTAJ

Transmisja na żywo

Cmentarz Parafialny

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym tygodniu: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym miesiącu: _<BR>\nW sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa