PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu rok „B” – 03.03.2024

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
 2. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach wielkopostnych. U nas w piątki o godz. 15.30 droga krzyżowa dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla młodzieży i starszych. W każdą niedzielę po sumie nabożeństwo Gorzkich Żali i Droga Krzyżowa, tradycyjnie prowadzona przez radnych.
 3. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Poprowadzi je ks. dr Marek Gmitrzuk – duszpasterz z Włoch. Msze św. w kaplicach w niedzielę; Smólsko 10.00, Wola Dereźniańska 14.00, Dereźnia 15.00.
 4. Za tydzień w Niedzielę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.15 zapraszamy do naszego Sanktuarium na koncert pieśni wielkopostnych, w wykonaniu młodej artystki z wydziału jazzu w Lublinie Wiktorii Czuchaj. Koncert, a może bardziej modlitwa pozwalająca lepiej przeżywać trwający czas liturgiczny. Jest to okazja do refleksji i zadumy poprzez prastare teksty liturgiczne podane nam w opracowaniu i zabarwieniu współczesnej muzyki jazzowej.
 5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących.

 

 1. Za tydzień zbiórka do puszek która przeznaczona będzie na nasze diecezjalne Katolickie Radio Zamość. O kwestę bardzo proszę Grupę Modlitewną Ojca Pio.
 2. W najbliższą środę Mszą Świętą o 7:30 rozpocznie się czas Jerycha Różańcowego, który będzie trwać do czwartku do Mszy św. o godz. 7.00 – szczegółowa rozpiska (pewna nasza sugestia), kiedy jaka miejscowość czy ulica są szczególnie zaproszone do modlitwy jest obecna na naszej stronie internetowej oraz w gablocie ogłoszeń.
 3. Z racji na rozpoczynające się w naszej parafii Jerycho, kolejne spotkanie lectio divina odbędzie się w środę po Mszy św. i nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy, w auli Franciszkańskiej (ok. 17.45).
 4. Z tej też racji wielkopostna adoracja w ciszy będzie w czwartek od Mszy o 7:30 do Mszy o 17:00.
 5. Adoracja prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci we wtorek od godz. 16:00.
 6. Jak co roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową – będzie ona 15 marca i jest do wyboru 7 tras, w tym nowa do Krasnobrodu – przypominamy, że jest Droga Krzyżowa przeżywana w ciszy, idziemy indywidualnie bądź w małej grupie. Szczegółowe informacje i zapisy na poszczególne trasy na stronie edk.org.pl
 7. Damian Leleń – duszpasterz osób z niepełno sprawnościami prosił aby ogłosić, że 15 Marca(Piątek) o godzinie 19:00 w Sanktuarium Marii Magdaleny w Biłgoraju odbędzie się EDK (Ekstremalna Droga Krzyżowa) dla osób z niepełnosprawnościami. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 19.00 , a po Mszy udamy się w trasę 14 kilometrową przez Biłgoraj i zakończymy ją wracając do Sanktuarium Marii Magdaleny. Serdecznie Zapraszamy wszystkich do udziału!  Wolontariusze mile widziani!

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155