PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA zw. rok „C” – 23.06.2019 rok

 

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci.
  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Polecamy opiece i łasce Bożej Pierwszego Bpa naszej diecezji ks. prof. Seniora Jana Śrutwę, oraz byłego proboszcza Jana Maksima.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
  4. W samą uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane w porządku tzw. półświątecznym 7.00, 9.00 i 18.00. w kaplicach wyjazdowych; 12.00 Dereźnia, 15.00 Smólsko i 16.00 Wola Dereźniańska. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela.
  6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę za wstawiennictwem naszej patronki św. Marii Magdaleny, które rozpoczniemy 10 min przed Mszą św. wieczorną.
  7. W związku z nasilającymi się atakami na kościół i dokonującą się w wielu miejscach naszej ojczyzny profanacją najświętszych znaków naszej wiary, oraz Mszy św. na prośbę biskupów we wszystkich świątyniach na zakończenie Mszy św. odśpiewamy Suplikację przebłagalną za te grzechy Święty Boże.
  8. W dniu wczorajszym dokonały się zmiany personalne w naszej diecezji. Ks. Bp odwołał z naszej parafii ks. Krzysztofa Górniaka i mianował go wikariuszem w parafii Gródek koło Tomaszowa, oraz ks. Adama Malinowskiego i mianował go wikariuszem parafii Wólka Panieńska koła Zamościa. Za ich pracę będziemy jeszcze oficjalnie dziękować ponieważ wchodzą w życie 16 sierpnia i do tego czasu ks. Krzysztof i ks. Adam będą posługiwać w naszej parafii. Na ich miejsce zostali skierowani do naszej parafii ks. Mateusz Januszewski z parafii w Goraju, oraz ks. Łukasz Duda z parafii w Nabrożu. Odchodzących i przychodzących do nas kapłanów polećmy w prywatnej modlitwie opiece patronów naszej parafii, oraz patronce diecezji Matce Odkupiciela.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155