PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna rok „A” – 24.05.2020 rok

 

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.
  3. W dniu dzisiejszym dzieci klas IV – tych obchodzą rocznicę swojej Komunii. Polecajmy ich i ich rodziny opiece i opatrzności Bożej.
  4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
  6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

  1. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, i naszej patronki św. Marii Magdaleny 10 min. przed Mszą św. wieczorną
  3. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.
  4. Po kilku spotkaniach z rodzicami dzieci klas III -cich, i rozważeniu wszystkich możliwości ostatecznie dostosujemy się do terminu zaproponowanego przez ks. B-pa i pierwsza komunia dzieci odbędzie się w naszej parafii w III – cią niedzielę października. Podyktowane jest to niemożliwością zorganizowania tej uroczystości w czterech grupach, ze względu na zaplanowane i przeniesione już wcześniej na sobotę i niedzielę czerwca uroczystości ślubne. Dziękując rodzicom za zatroskanie i odpowiedzialność, aby ta uroczystość była godna wielkości sakramentu, a dzieci przystąpiły do niego dobrze przygotowane i bez dodatkowego stresu, prosimy wraz katechetami o większą mobilizację w przygotowanie i organizację tego dnia, oraz modlitwę w tej intencji.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155