PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zw. rok „A” – 25.10.2020 rok

 

  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Za tydzień w niedzielę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na panującą epidemię w tym roku główna uroczystość w intencji zmarłych parafian, dobrodziejów naszej parafii, oraz zmarłych członków Rady Parafialnej sprawowana będzie o godz. 13.00. W tym roku nie będzie procesji z kościoła na cmentarz. Nabożeństwo za naszych zmarłych połączona z procesją na cmentarzu rozpoczniemy o godz. 14.15 przy nowo postawionym krzyżu epidemiologicznym. W procesji bierze udział tylko służba liturgiczna i kapłani. Wierni z zachowaniem obowiązujących przepisów w gronie najbliższej rodziny niech pozostaną przy grobach swoich bliskich zmarłych. Od godziny 12.30 – księża w konfesjonałach będą spowiadać, abyśmy mogli ofiarować modlitwę i odpust zupełny za naszych zmarłych. Ostatnia Msza Św. tego dnia w kościele o godzinie 17.00.
  2. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Stolica Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych może uzyskiwać każda osoba która odwiedzi kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” nie jak dotąd było do 8 listopada ale przez cały miesiąc listopad.
  3. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowej łączności w modlitwie z wiernymi, pozostając w swoich domach.
  4. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z dekretu i możliwości spowiedzi przez cały miesiąc listopad. Książa spowiadają podczas nabożeństw różańcowych, oraz później podczas modlitwy wypominkowej.
  5. Niech pamięć o zmarłych będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, począwszy od wtorku przyszłego tygodnia przez cały miesiąc o godz. 16.40 będziemy w modlitwie wypominkowej za nich modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jeśli do kogoś kartki nie dotarły są do pobrania w zakrystii. Wypisane wypominki wrzucamy do skrzynek przy bocznych ołtarzach do specjalnie przygotowanych skrzyń.
  6. W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy od dziś Msze św. wieczorne o godz. 17.00.
  7. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 16.30.
  8. Zapraszamy na Nowenny po Mszy św. wieczornej w środę do MBNP i w sobotę św. Marii Magdaleny.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dzisiaj do nabycia „Niedziela”.
  10. Są do nabycia kalendarze ścienne na nowy rok; Maryjne oraz KRZ przypominające postać Prymasa Tysiąclecia.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155