PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła rok „A” – 16.02.2020r.

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni.
 2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła.
 3. W środę naszym parafialnym zwyczajem po wieczornej Mszy Świętej modlimy się w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w sobotę do naszej patronki św. Marii Magdaleny. Dziś z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej nowenna za przyczyną św. Jana Pawła przy Jego relikwiach.
 4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
 5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 6. Jak zawsze do nabycia jest prasa katolicka Niedziela.
 7. Bóg zapłać dzisiejsze za ofiary na tacę z racji III – ciej Niedzieli m-ca przeznaczone na prace przy kościele.
 8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na nasze WSD w Lublinie.

 

 

 

 

 

VII Niedziela zwykła rok „A” – 23.02.2020r.

 1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Św. w środę o godz. 7.00, 9.00, o 15.30 dla dzieci i o 17.00, po Mszy Św. wieczornej Nowenna do MBNP. W kaplicach wyjazdowych; Smólsko 14.00, Dereźnia 15.00, Wola Dereźniańska 15.00.
 4. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.
 5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwo drogi krzyżowej; dla dzieci przez cały W.P. o godz. 15.30 i dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy po sumie odprawianie Nabożeństwa Gorzkich żali, a po nim droga krzyżowa prowadzona przez naszych radnych.
 7. W środę naszym parafialnym zwyczajem po wieczornej Mszy Świętej modlimy się w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w sobotę do naszej patronki św. Marii Magdaleny.
 8. Jak zawsze do nabycia jest prasa katolicka Niedziela.
 9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze WSD w Lublinie.

 

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155