PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego rok „B” – 11.04.2021 rok

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz Caritas. O kwestę bardzo proszę duszpasterstwo młodzieży.
  2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.
  3. Dlatego też dziś do modlitwy o godz. 15.00 podczas której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu, dołączymy intencje naszej Ojczyzny i wszystkich poległych w walce o jej wolność. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.
  4. Dziś jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
  5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  7. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę za wstawiennictwem naszej patronki św. Marii Magdaleny.
  8. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na co miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu w ten wtorek po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Motyw przewodni tej modlitwy to “Jednego Serca, Jednego Ducha”.
  9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę po Mszy wieczornej.
  10. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155