PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu rok „A” – 29.03.2020

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego.. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Zachęcamy do indywidualnego lub poprzez media uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych.
 2. Z racji ograniczeń wprowadzanych przez pandemię, polegającej na tym, aby jak najmniej było osób blisko siebie – a ponieważ zazwyczaj na wieczornej Mszy św. było trzy intencje – postanowiliśmy, że księża odprawią trzy oddzielne Msze św. o godz. 17.00, 17.30 i 18.00. Bardzo prosimy osoby które zamawiały intencje, aby poprzez Internet i naszą stronę parafialną sprawdziły o której ich intencja będzie odprawiona.
 3. W tym czasie czyli od godz. 17.00 do 18.00 księża będą spowiadać w kościele uczestników liturgii. Dla tych którzy chcą skorzystać jedynie z sakramentu pokuty będzie spowiedź w tzw. babińcu – wejście pojedynczo drzwiami bocznymi. Bardzo prosimy, aby w kościele jak i w babińcu przed spowiedzią zdezynfekować folię na kratkach konfesjonału. Płyn dezynfekujący, oraz ręczniki jednorazowe znajdują się przed konfesjonałami. Następnie zużyty ręcznik wyrzucamy do kosza obok.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 730, (z 16.30 przeniesiona na 17.00), oraz kolejne o 17.30 i 18.00.
 5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Szczególnie o oddalenie od nas plagi koronawirusa. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 7. Wobec panującej epidemii;
 • Przypominamy, że ks. bp Marian Rojek udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w kościele w niedzielnej Mszy Św. – Liturgie transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Możemy korzystać z transmisji ze wszystkich Mszy św. w internecie z naszego Sanktuarium, mając podgląd z kościoła przez 24h na dobę.
 • Tych którzy będą uczestniczyć w kościele we Mszy św. zachęcamy do komunii św na rękę, którą należy spożyć bezpośrednio po otrzymaniu przy kapłanie. Osoby które mają inną wolę mogą przyjąć komunię w sposób tradycyjny przy ołtarzu bocznym Jana Pawła.
 1. Jak zawsze jest do nabycia prasa katolicka Niedziela. Niech ona w tym trudnym dla nas stanie się jeszcze jedną okazją do pogłębienia swojej wiary i wiedzy o kościele i Bogu.
 2. W sytuacji, w której dla wielu osób dostęp do Mszy świętej i nabożeństw staje się ograniczony, jeszcze raz gorąco zachęcamy, by w swoich domach starać się zachować charakter Dnia Pańskiego. Niech ten czas sprzyja ponownemu odkryciu wspólnot rodzinnych, jako domowych Kościołów.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Grupa pielgrzymkowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155