PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Odpust ku czci MB Różańcowej i niedziela radiowaW sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się (03.10) tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Również tego dnia Katolickie Radio Zamość gościło w biłgorajskim sanktuarium w ramach Niedzieli Radiowej.

Wszystkich zgromadzonych zarówno w świątyni, jak i przed radioodbiornikami witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

Sumę odpustową odprawił i wygłosił okolicznościową homilię zastępca dyrektora Katolickiego Radia Zamość, ks. Rafał Kowalczuk, który zwrócił szczególną uwagę na wielką wartość modlitwy różańcowej:

Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni wyszli w procesji różańcowej do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła, aby w modlitwie różańcowej powierzać parafię, wszystkich wiernych i kapłanów opiece Matki Bożej Różańcowej.
Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej wpisany jest w tutejszą tradycję franciszkańskich odpustów i w Biłgoraju sięga początków XVIII wieku, kiedy to w roku 1644 Tomasz Zamoyski sprowadził do Biłgoraja, a konkretnie do Puszczy Solskiej, zakon franciszkanów czarnych z Zamościa. Dlatego też odpust ku czci św. Franciszka i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej gromadzi co roku rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic, którzy wciąż pamiętają o tym, co zrobili franciszkanie dla tych terenów, jak bardzo upowszechnili kult Matki Bożej Różańcowej i jak włączali się w życie mieszkańców na wielu różnorodnych szczeblach życia społecznego i narodowego.

Zachęcamy również do wysłuchania rozmów z przedstawicielami parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

 

Transmisja na żywo

Cmentarz Parafialny

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa