Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 07:00

 

 

XXXIV Niedziela zwykła rok „A” – 19.11.2016 rok

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 17.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków.

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Odpust w Biłgoraju w parafii Chrystusa Króla z suma o godz. 12.00.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

· 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);

· 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe);

· 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

 

  1. W środę zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nowennę za wstawiennictwem M.B. Nieustającej Pomocy. Natomiast w sobotę na nowennę za wstawiennictwem naszej patronki św. Marii Magdaleny, którą poprzedza Msza św. z formularzem niedzielnym sprawowana w intencjach zbiorowych za jej przyczyną.
  2. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, oraz ostatni numer parafialnej gazetki Katolicki Głos z Biłgoraja, są też kalendarze ścienne Maryjne, oraz najnowsze Katolickiego radia Zamość.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze WSD w Lublinie.
  4. Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 1-3 grudnia pielgrzymkę do Warszawy, Lichenia i Torunia na 2 rocznicę powstania RM. Zapisy w księgarni przy parafii św. Jerzego.
  5. Biłgorajskie Centrum Kultury oraz chóry parafialne z Biłgoraja zapraszają na Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej, który odbędzie się 26 listopada w naszym sanktuarium o godz. 13.00.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Poprawiony: niedziela, 19 listopada 2017 05:59