Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 07:00

VI Niedziela Wielkanocna rok „A” – 21.05.2017 rok

 

1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy podczas której nasza wspólnota przeżywa dzień I-szej Komunii Św. dzieci klas III-cich. Serdeczne Bóg Zapłać rodzicom za doprowadzenie dzieci do Sakramentów Św., za troskę i bezpośrednie przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości dziękuję siostrze Karolinie, oraz katechetkom Barbarze, Małgorzacie, Dorocie i Ewie. Rodzicom wraz z siostrą Lucjaną dziękuję za solidne uprzątnięcie i dekorację kościoła. Bóg zapłać za dar ołtarza od dzieci pierwszokomunijnych, jakim jest ofiara wraz z młodzieżą która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania na obraz z życia naszej patronki św. Marii Magdaleny do naszego kościoła.

2. Dzieci pierwszo komunijne wraz z rodziną serdecznie zapraszamy na biały tydzień na godz. 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę, która jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas IV-tych przeżywać będą rocznicę swojej pierwszej komunii. Spowiedź dla nich i rodziny w sobotę o godz. 17.00.

4. Za tydzień gościć będziemy ze słowem Bożym ojców prowadzących Hospicjum w Łabuńkach, którzy po Mszach św. zbiorą ofiary do puszek wspierające ich działalność.

5. Od jutrzejszego poniedziałku, rozpoczniemy Msze Św. o godz. 19.00 z poświęceniem pól, podczas których prosić będziemy Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. U nas porządek następujący;

w poniedziałek w Smólsku i Korczowie

we wtorek w Brodziakach i w Rudzie Solskiej

w czwartek Podlesie

w piątek Wola Dereźniańska i Okrągłe

w sobotę ul. Motorowa i Dereźnia

6. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Tego dnie podczas Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzież z rąk ks. B-pa seniora prof. Jana Śrutowy przyjmie sakrament bierzmowania.

7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

8. W piątek rozpocznie się też Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W tym tygodniu patronujE nam:

26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży,

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, oraz Nowenna za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny w sobotę będzie sprawowana przed Mszą św.

10. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, oraz ostatni numer parafialnej gazety KGzB.

11. Za tydzień taca jest przeznaczona na budownictwo sakralne.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Poprawiony: sobota, 20 maja 2017 17:35