Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 07:00

 

XVI Niedziela zwykła rok „A” – 23.07.2017 rok

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji dziś po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

· 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku (wspomnienie obowiązkowe);

· 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe).

 

5. W środę zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem M.B.N.P. a w sobotę za wstawiennictwem naszej patronki św. Marii Magdaleny.

6. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, w zakrystii jest również do nabycia specjalne wydanie tekstu i śpiewów naszej parafialnej Nowenny do św. Marii Magdaleny.

7. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Naszą grupę Biłgorajską poprowadzi ks. Adam.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Poprawiony: sobota, 22 lipca 2017 07:19