PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Peregrynacja ikony św. JózefaW sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju od soboty wieczorem (27.01)  trwa peregrynacja ikony św. Józefa w wizerunku z Oratorium św. Józefa w Montrealu.

Ogólnopolska peregrynacja wizerunku św. Józefa jako ojca i opiekuna rozpoczęła się 8 października 2022r. w trakcie Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę, a w dniu 13 stycznia br. ikona św. Józefa dotarła do Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Podczas dnia formacyjnego dla Rycerzy Kolumba z naszej diecezji w katedrze zamojskiej na Mszy św. pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji biskupa Mariana Rojka rozpoczął się czas nawiedzenia przez Ikonę św. Józefa parafii, w których są Rycerze Kolumba.

Św. Józef jest dla nas wzorem męża i ojca i pragniemy go naśladować – tłumaczył jeden z biłgorajskich Rycerzy Kolumba, Krzysztof Bednarz:

Peregrynacja rozpoczęła się od Zamościa, przez Lubaczów i Biłgoraj, aż dotrze do Tomaszowa lubelskiego w dniu 3 lutego, gdzie po tygodniowym pobycie zostanie przekazana Archidiecezji Lubelskiej.

W biłgorajskim sanktuarium peregrynacja będzie trwała do środy, 31 stycznia. Peregrynacji ikony towarzyszy modlitwa Rycerzy w intencji świętości kapłanów, o odwagę katolickich mężczyzn i o przyszłość i świętość rodzin.  Rycerze Kolumba głoszą specjalnie przygotowane konferencje o św. Józefie, odmawiają różaniec, a także zawierzają się pod opiekę św. Józefa.

Galeria: TUTAJ

Transmisja na żywo

Cmentarz Parafialny

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym tygodniu: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym miesiącu: _<BR>\nW sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa