PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Dzień Zaduszny



2 listopada to w Kościele dzień szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane potocznie Dniem Zadusznym, jest czasem, gdy cała wspólnota Kościoła jednoczy się w modlitwie za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W naszej parafii ten dzień upłynął w duchu zadumy, wdzięczności i chrześcijańskiej nadziei.

Podczas porannych Mszy Świętych modliliśmy się w intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin, powierzając ich Bożemu miłosierdziu. Po Eucharystii o godz. 10:30 odbyła się procesja wokół kościoła do pięciu stacji, podczas której modliliśmy się za dusze spoczywających na wzgórzu naszego Sanktuarium. Każda stacja była zatrzymaniem się przy tajemnicy śmierci i życia wiecznego – przy przypomnieniu, że w Chrystusie nikt z nas nie odchodzi na zawsze.

Ten dzień przypomina nam, że miłość jest silniejsza niż śmierć. Nasza modlitwa, ofiarowane Msze Święte, nawiedzanie grobów i zapalane znicze są wyrazem wiary, że świętych obcowanie naprawdę łączy niebo i ziemię. Wspominając zmarłych, otwieramy serca na nadzieję życia wiecznego, które Chrystus obiecał wszystkim wierzącym. Niech ten czas modlitwy za zmarłych umocni nas w przekonaniu, że pamięć i modlitwa są najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować naszym bliskim zmarłym – darem, który nie przemija.

Galeria z procesji wokół kościoła: TUTAJ

Transmisja na żywo

Cmentarz Parafialny

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym tygodniu: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym miesiącu: _<BR>\nW sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa