Schola dziecięca PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2008 07:26

Od niepamiętnych już czasów w naszej parafii istnieje schola śpiewająca podczas Mszy św. z udziałem dzieci i młodzieży. Choć skład zespołu często zmieniał się i najstarsze scholistki są już dorosłymi osobami - niezmienna pozostaje nazwa: "Magdalenki".

Aktualnie w scholi śpiewa ok. 40 dziewczynek w wieku 6-12 lat. Scholistki ubrane są w specjalne czerwone lub białe pelerynki, wyróżniające je od pozostałych uczestników liturgii. W zespole jest również jeden chłopiec - Amadeusz, który akompaniuje na keyboardzie.

Głównym opiekunem (od września 2012) jest s. Karolina, ale scholę prowadzą p. Ola Derylak i p. Ewa Giełczyk (gitara); wcześniej od września 2011 do lipca 2012 była opiekunem s. Natanaela.

 

Schola w swoim dorobku ma kilka występów na większym forum, m.in:

- Przegląd Piosenki Religijnej - Tarnogród

- wyróżnienie w I Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Gromadzie

- występ z kolędami na spotkaniu opłatkowym Katolickiego Radia Zamość z ks. Biskupem

- występ na Diecezjalnym Forum Misyjny Dzieci

- płytę z kolędami "O Gwiazdo Betlejemska"

- audycje radiowe w Katolickim Radio Zamość

- w 2012 r. magdalenki zdobyły I miejsce na Przeglądzie Piosenki Religijnej w Tarnogrodzie, uczestniczyły też w Diecezjalnym Festiwalu w Gromadzie

 

Magdalenki śpiewają w każdą niedzielę o 10.30, oraz udzielają się w koncertach organizowanych przy parafii, np. koncert cecyliański, czy koncerty kolęd.

Są również w trakcie nagrywania II płyty, która niebawem się ukaże.

Okazyjnie dla magdalenek i innych dzieci z parafii organizowane są przez opiekunów różne atrakcje, wakacje- lipiec 2012- odbył się tygodniowy wyjazd w góry do Zakopanego,  dyskoteka andrzejkowa czy koncerty.

Wszystkie dziewczynki pragnące chwalić Pana Boga pieśniami zapraszamy do śpiewania!

 

Poprawiony: sobota, 21 września 2013 18:13