PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Sakrament BierzmowaniaPonad 80 młodych ludzi otrzymało (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Uroczystościom przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej, ks. biskup Edward Kawa, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu: – My przedstawiciele rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć dziś sakrament bierzmowania, serdecznie witamy Księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej. Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom od chwili ich narodzin, przez sakramenty chrztu, spowiedzi i komunii świętej oraz staramy się dawać om dobry przykład chrześcijańskiego życia. Staraliśmy się wszczepić w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś prosimy Księdza Biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad w tych niełatwych czasach – podkreślali.

Słowa powitania skierował również ks. dziekan Witold Batycki: – Na tę chwilę nasze sanktuarium staje się Wieczernikiem, gdyż na naszą młodzież zstępuje dzisiaj Duch Święty ze swoimi darami. Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z Maryją i Apostołami w Wieczerniku była również Maria Magdalena, ta która była nazywana Apostołką Apostołów. I dziś też jesteśmy tu wszyscy i przywołujemy tego Ducha Świętego za pośrednictwem ks. Biskupa. Bardzo się cieszę, że udzieli on dziś naszej młodzieży tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – mówił.

– Sakrament, który za chwilę przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości Bożej, tej samej, która rozpaliła serce św. Marii Magdaleny – podkreślał w homilii ksiądz biskup: – Dzisiaj każdy z was usłyszy imię patrona, którego obiera sobie na ten sakrament, a Jezus będzie do Ciebie przemawiał tak, jak do Marii Magdaleny, po imieniu, bo Bóg cię zna, chce i pragnie twego szczęścia. Chce prowadzić ciebie drogami, które dla ciebie będą najpiękniejsze i najlepsze. Tylko usłysz w swoim sercu to zaproszenie do miłości. Kochana młodzieży! To, co jest najbardziej widocznym charyzmatem waszej patronki, św. Marii Magdaleny to jest miłość. Dlatego ten sakrament, który za moment przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości, ale trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją pielęgnować. Dlatego starajcie się tak jak Maria Magdalena mówić o Bogu, dawać o Nim świadectwo i czynić to z miłością – zaznaczał.

Na zakończenie młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia: – Czcigodny Księże Biskupie! Dziękujemy Ci za udzielenia nam sakramentu bierzmowania, który ściślej zjednoczył nas z Jezusem, naszym Panem i pogłębił naszą obecność w Kościele. Rozumiemy, że oznacza on dla nas nowe zadania i większe wymagania. Chcemy zatem świadczyć, że Jezus jest naszym Panem i Przyjacielem. Niech Patronka dnia dzisiejszego i tego miejsca, św. Maria Magdalena ma także Ciebie, drogi Księże Biskupie w swojej opiece i wyprasza Ci potrzebne łaski, a Duch Święty niech prowadzi Twoją pasterską posługę, czego Ci z serca życzymy. Prosimy o błogosławieństwo, byśmy sprostali zadaniom i przyjęli odpowiedzialność za Ewangelię na miarę daru, który został nam dany – dziękowała młodzież.

Uroczystość zakończyła się nałożeniem bierzmowanym pamiątkowych krzyży oraz wspólną fotografią z Księdzem Biskupem.

GALERIA: TUTAJ

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa