PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Rewolucja pięknych ludzi‘Rewolucja pięknych ludzi’ – pod tym hasłem (19.03) z sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Chcemy się stawać piękni na wzór Chrystusa – tłumaczył organizator EDK w rejonie biłgorajskim, ks. Mateusz Januszewski: – Warto drogę krzyżową przeżywać również fizycznie, nie tylko stojąc w kościele i od czasu do czasu klękając, ale tak, aby nasze ciało również ją przeżyło i abyśmy stawali się piękniejszymi ludźmi. Właśnie w tym kontekście chcemy spojrzeć na Mękę Pańską jako przede wszystkim zauważenie najpiękniejszego z synów ludzkich, Jezusa Chrystusa, który nawet w tej męce pokazuje, co to znaczy być pięknym człowiekiem. Jezus nas kocha, kiedy bierze swój krzyż i z miłości oddaje za nas swoje życie, a my chcemy się w Niego wpatrywać i razem z Nim zrozumieć, na czym polega piękno życia ludzkiego. Chcemy się w Niego zapatrzyć, aby potem Jego naukę i Jego samego wprowadzać do swojego życia, aby tę miłość, jaką od Niego otrzymamy w czasie tej drogi krzyżowej przynosić do swoich najbliższych. Aby nauczyć się przebaczać, aby modlić się za tych, którzy nam źle życzą, aby nie odpowiadać złem za zło, tylko po prostu żyć. Żyć, aby tym swoim pięknem chrześcijańskiego życia przyciągać innych do Jezusa. Warto spojrzeć tu na słowa ks. Jacka Stryczka, który tłumaczył, dlaczego chrześcijaństwo w pierwszych wiekach się tak pięknie rozwijało miło prześladowań i bardzo trudnych czasów. Bo byli to piękni ludzie, którzy swoim pięknem przyciągali innych i ludzie też chcieli właśnie takie piękno mieć w sobie. Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest tylko po to, aby ją przejść, ale by z niej zaczerpnąć siłę, moc i inspirację do stawania się pięknym, czyli Jezusowym człowiekiem – zaznaczał kapłan.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczęła się od Eucharystii w biłgorajskim sanktuarium, którą sprawowali ks. Mateusz Januszewski i ks. Paweł Krzaczek, skąd wierni wyruszyli na pięć tras: czerwoną św. Antoniego z Biłgoraja do Radecznicy (41km), zieloną św. Franciszka z Biłgoraja do Zwierzyńca (40km), niebieską i żółtą o długości 41km w okolicach Biłgoraja oraz trasę 14-kilometrową, przeznaczoną dla osób, które chcą iść na EDK, ale ich stan zdrowia nie pozwala im na pokonywanie dłuższych odległości.

Więcej: TUTAJ

Galeria: TUTAJ

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa