PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Przyjęcie nowych lektorówWczoraj (27.06) w naszym sanktuarium 60 ministrantów z rejonu biłgorajskiego zostało włączonych do grona lektorów.

Mszę św. wraz z kapłanami opiekunami, sprawował ks. dziekan Witold Batycki, który już na samym początku powitał zebranych kandydatów na lektorów, zaś ze Słowem Bożym zwrócił się do nich duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu biłgorajskiego, ks. Łukasz Duda.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment przyjęcia chłopców do posługi lektoratu, kiedy to ks. Witold Batycki uroczyście przyjął kandydatów w szeregi lektorów.

Nowi lektorzy rejonu biłgorajskiego to ministranci z parafii w Goraju, w Chmielku, Tereszpolu, Łukowej, w Hucie Krzeszowskiej, Tarnogrodzie, Potoku Górnym, Dąbrowicy, Starym Bidaczowie, Radzięcinie, Aleksandrowie, Księżpolu, Józefowie,  i w Górecku Kościelnym oraz z parafii biłgorajskich: Św. Marii Magdaleny, WNMP i Trójcy Przenajświętszej, Św. Jana Pawła II, św. Jerzego i Chrystusa Króla. Przez ostatni rok przygotowywali się oni do tego wydarzenia poprzez formację na kursie lektorskim. Na zakończenie obrzędu nowi lektorzy zostali pokropieni wodą święconą oraz otrzymali specjalne krzyże lektorskie.

Więcej: TUTAJ

Galeria zdjęć: TUTAJ

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa