PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Pierwszy dzień uroczystości odpustowych ku czci naszej PatronkiOd Mszy Świętej wieczornej sprawowanej przez ks. biskupa Edwarda Kawę, sufragana metropolii lwowskiej (21.07) rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. I jeśli czegoś im jeszcze brakuje to my, żyjący chcemy w dniu dzisiejszym prosić Pana Boga o to, aby ich przyjął do siebie. Witam bardzo serdecznie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i was, drodzy parafianie i goście, którzy przybyliście, aby swoje modlitwy zanosić do Pana Boga. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.

W homilii ks. biskup Edward Kawa nawiązywał do przypowieści o bogaczu i Łazarzu, a także do misji ewangelizacyjnej św. Marii Magdaleny: – Dzisiejsza ewangelia jest dla nas takim pokarmem duchowym, który nam może dzisiaj pomóc zrobić sobie taki głęboki rachunek sumienia, aby wejść w tę uroczystość odpustową w prawdzie i powiedzieć: „Panie Boże, w wielu sytuacjach mego życia jestem jak ten bogacz. Chcę się bawić, chcę się pięknie ubierać i królować, ale chcę też być piękny przed Tobą. Ale w wielu sytuacjach jestem bezradny, biedny, zraniony jak ten Łazarz i nie widzę wyjścia z sytuacji, nie wiem, gdzie szukać ratunku, nie wiem, do kogo mam wrócić”. To będzie najpiękniejsza modlitwa, w której dzisiaj, bracie i siostro możesz się zwrócić do Boga. Św. Maria Magdalena właśnie taką ewangelizację w swoim życiu przeżyła. Stanęła w prawdzie i to jej pomogło potem być tą głosicielką Jezusa Zmartwychwstałego, tą pierwszą, która objawia, że Jezus żyje, bo doświadczyła w sobie tego uzdrowienia. My wszyscy dzisiaj potrzebujemy uzdrowienia. Nie od jakiejś epidemii i lęków, ale potrzebujemy uzdrowienia od naszych grzechów i różnych słabości, dolegliwości duchowych, które nas ciągle gdzieś tam prześladują i które się ciągle w naszym życiu powtarzają. Dlatego prośmy dzisiaj Boga, abyśmy nie bali się dzisiaj tak jak Łazarz pokazać Bogu tych wszystkich ran, które ropieją i latami są w naszych sercach i duszach schowane. Ale może właśnie ten odpust w tym roku Bóg dał mi, abym go przeżył i doświadczył tego uzdrowienia i uwolnienia. Może właśnie dzisiaj Bóg chce, abym wyrzucił ze swego serca i swego myślenia te wszystkie pragnienia, pożądania, te wszystkie cechy bogacza, który nie ma imienia, który nie ma żadnej wartości, jest nikim. Prośmy dzisiaj Boga, aby właśnie w taki sposób pozwolił nam przeżyć ten odpust, byśmy wyszli dziś ze świątyni inni, bardziej szczęśliwi, bardziej Boży, bo do Niego należymy, od Niego wyszliśmy i do Niego podążamy – tłumaczył biskup.

Po Mszy Świętej wierni przeszli w procesji na cmentarz parafialny, gdzie został poświęcony krzyż epidemiologiczny (karawaka) oraz modlono się o życie wieczne dla zmarłych parafian.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa