PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Odpusty ku czci MB Różańcowej i św. FranciszkaW Sanktuarium Św. Marii Magdaleny odbyły się (04.10) tradycyjne odpusty ku czci Matki Bożej Różańcowej i św. Franciszka.

Wszystkich zgromadzonych witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

Okolicznościową homilię wygłosił ks. dr Piotr Paćkowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, który zwrócił szczególną uwagę na wartość modlitwy różańcowej i jej znaczenie w życiu człowieka wierzącego:

Niech świętość św. Franciszka i świętość różańca kształtują was każdego dnia – dodał kapłan:

Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni wyszli w procesji różańcowej do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła, aby w modlitwie różańcowej powierzać parafię, wszystkich wiernych i kapłanów opiece Matki Bożej Różańcowej.

Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej wpisany jest w tutejszą tradycję franciszkańskich odpustów i w Biłgoraju sięga początków XVIII wieku, kiedy to w roku 1644 Tomasz Zamoyski sprowadził do Biłgoraja, a konkretnie do Puszczy Solskiej, zakon franciszkanów czarnych z Zamościa. Dlatego też odpust ku czci św. Franciszka i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej gromadzi co roku rzesze wiernych z Biłgoraja i okolic, którzy wciąż pamiętają o tym, co zrobili franciszkanie dla tych terenów, jak bardzo upowszechnili kult Matki Bożej Różańcowej i jak włączali się w życie mieszkańców na wielu różnorodnych szczeblach życia społecznego i narodowego.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa