PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Odpust ku czci św. Marii MagdalenyGłówne uroczystości odpustowe ku czci patronki parafii odbyły się (22.07) w sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. 

Wszystkich zebranych kapłanów, parafian i gości witał kustosz diecezjalnego sanktuarium, ks. Witold Batycki:

Głównym uroczystościom odpustowym przewodniczył, odprawił odpustową sumę i wygłosił słowo Boże biskup pomocniczy diecezji charkowsko – zaporowskiej na Ukrainie,  bp Jan Sobiło:

(Poniżej cała homilia)

Ks. biskup w rozmowie podkreślał, jak wielkie znaczenie dla parafii mają uroczystości odpustowe:

Od św. Marii Magdaleny człowiek wierzący może się wiele nauczyć – dodał bp Sobiło:

Po mszy św. została odmówiona litania do św. Marii Magdaleny i w procesji z wystawionym Najświętszym Sakramentem wierni oddawali cześć Bogu oraz modlili się za wstawiennictwem tej, która pierwsza ujrzała Zmartwychwstałego Pana i zaniosła tę nowinę apostołom i światu.

W ramach odpustu ku czci św. Marii Magdaleny na placu przy parkingu miał miejsce również parafialny piknik rodzinny zorganizowany przez Rycerzy Kolumba działających przy parafii. O znaczeniu tego wydarzenia mówił w rozmowie kapelan Rycerzy Kolumba, ks. Andrzej Chilewicz:

Ks. Witold Batycki na zakończenie uroczystości dziękował bp. Janowi Sobiło i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia wydarzenia. Zachęcał również do nawiedzenia kapliczki św. Marii Magdaleny, gdzie według tradycji objawiła się ta wyjątkowa Święta, a gdzie także jest studnia z bijącą ze źródła wodą.

Odpustowe świętowanie zakończyło uwielbienie ze św. Marią Magdaleną wraz z modlitwą wstawienniczą prowadzone przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Galeria zdjęć: TUTAJ

 

 

Transmisja na żywo

Cmentarz Parafialny

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: [email protected]

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym tygodniu: _<BR>\nLiczba odwiedzin w tym miesiącu: _<BR>\nW sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa