Droga Krzyżowa dla nauczycieli PDF Drukuj Email
piątek, 17 marca 2017 18:00

W piątkowy wieczór (17.03) na Drodze Krzyżowej, zorganizowanej przez duszpasterstwo nauczycieli rejonu biłgorajskiego zgromadzili się nauczyciele z biłgorajskich szkół.

Duszpasterz nauczycieli rejonu biłgorajskiego, ks. Sławomir Zawada wyjaśnia, jak ważne są takie wspólne spotkania modlitewne integrujące społeczność nauczycieli: „W czasie Wielkiego Postu chcemy szczególnie dostrzegać ofiarę Pana Jezusa, rozważamy Jego Mękę i Śmierć i z nadzieją oczekujemy chwalebnego Zmartwychwstania. Do takiej formy modlitwy chcemy zaprosić wszystkich nauczycieli. Chcemy przeżywać to nabożeństwo wpatrując się w przykład błogosławionej Karoliny Kózkówny. Rozważania Drogi Krzyżowej pokazują też pewną formę osobistej drogi nauczyciela, który nie tylko uczy innych, ale również sam się uczy, jak podążać tą drogą po śladach świętych i błogosławionych nauczycieli i katechetów. Stąd to zaproszenie, aby nauczyciele chcieli z jednej strony włączyć się w czytanie tych rozważań, z drugiej zaś chcieli sami usłyszeć te słowa, które im przybliżają ofiarę Chrystusa, a jednocześnie pozwalają dostrzec możliwość włączenia się w tę ofiarę poprzez swój dar, poprzez swoją posługę, realizację swojego powołania” – wyjaśnia ks. Zawada.

Nauczyciele aktywnie włączyli się w prowadzenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprzez czytanie rozważań i niesienie krzyża.

GALERIA