Nowy rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2016 07:21

1 września to dzień charakterystyczny, gdyż tego dnia, jak co roku, rozpoczyna się nowy rok nauki szkolnej.

 

Młodzi mieszkańcy Biłgoraja, dzieci, młodzież oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice zgromadzili się w kościołach parafialnych, aby we Mszy św. podziękować Bogu za wakacyjny wypoczynek, a także prosić o Boże błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy wytężonej pracy. Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium Diecezjalnym. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, powitał ks. Dziekan Witold Batycki:
„Jakże szybko minęły wakacje. Nie tak dawno gromadziliśmy się tutaj na Mszy Świętej na rozpoczęcie wakacji, a tu już czas wracać znów do pracy i nauki. Przychodzimy dzisiaj, aby prosić Pana Boga o pomoc, Jego błogosławieństwo i opiekę na najbliższe miesiące, gdyż czeka was dużo pracy, ale musicie zrobić wszystko, aby był to czas owocny i piękny. Pozdrawiam i witam wszystkich uczniów, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów”.

Po Mszy Świętej uczniowie rozeszli się do swoich szkół na spotkanie z wychowawcami, zaś w Auli Franciszkańskiej miało miejsce spotkanie uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II. Ks. Dyrektor Witold Batycki, życzył wszystkim uczniom, szczególnie tym z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają edukację w 'Katoliku' owocnej pracy, zapału i wzorem świętego Patrona Szkoły:
„Bardzo serdecznie witam was, szczególnie uczniów klas pierwszych i chcę was zapewnić, że dokonaliście najlepszego wyboru z możliwych. Katolickie Liceum jest dobrą, mądrą szkołą, taką, która daje bezpieczeństwo w swoich murach, a dla tych, którzy chcą daje bardzo dobre przygotowanie i start w życie dla tych, którzy chcą później wybrać swój wymarzony kierunek studiów”.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas przekraczania progu kolejnych etapów edukacji i życia, dlatego również życzymy wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom dużo zapału, radości i Bożej opieki na najbliższe miesiące wytężonej pracy.

GALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 07:24