Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 czerwca 2016 20:47

24 czerwca rozpoczęły się wakacje, ale zanim to nastąpiło, młodzież i nauczyciele zebrali się na Mszy Świętej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za doświadczenia minionego roku szkolnego.

Podczas kazania, ks. Adam Malinowski  zwrócił uwagę, iż nie ma wakacji od Boga: „Dzisiaj Pan Bóg daje nam konkretną lekcję. Pokazuje nam, co zrobić, aby czas wakacji nie był zmarnowany. Daje nam jako przykład dwóch wielkich ludzi, przykład św. Jana Chrzciciela, który choć zawsze drugi, przygotowywał drogę Zbawicielowi, i daje nam Zachariasza, który mimo, że miał swoje wady, ze popełnił błąd, to w momencie gdy zaczyna pełnić wolę Pana Boga, to w jego życiu zaczynają się dziać wielkie rzeczy. Uczmy się dziś od tej całej rodziny – Zachariasza, Jana Chrzciciela i Elżbiety, pełnienia woli Pana Boga każdego dnia. A wtedy Pan Bóg sprawi, że nasze wakacje będą czasem wypoczynku i radośnie, 1 września wrócimy do naszych szkół”.


Po Mszy Świętej uczniowie rozeszli się do swoich szkół po świadectwa, zaś społeczność Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju zgromadziła się w przykościelnej auli franciszkańskiej. Tam, ks. Dyrektor Witold Batycki życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji, a także gratulował wyróżnionym i najbardziej zasłużonym dla szkoły uczniom: „Chcę pogratulować wszystkim uczniom, którzy są zmęczeni taki dobrym zmęczeniem, ponieważ pracowali, walczyli, nie poddawali się i wspierali się nawzajem, a ten wakacyjny wypoczynek będzie dla nich naprawdę zasłużony. Dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom, na czele z panem dyrektorem za ten trud nauki i starania się, aby wlewać w wasze serca i sumienia – dobro.  Życzę wszystkim pięknych, dobrych, udanych, szczęśliwych i zdrowych wakacji, a także ciągle słońca nad głową”.


Tego dnia podziękowania płynęły także do dyrekcji szkół, nauczycieli wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy przeprowadzili młodych ludzi przez ten kolejny etap życia.

GALERIA

Joanna Ferens

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 20:55