Pierwsza Komunia Święta PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2016 07:49

W dniu dzisiejszym, 15 maja, dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęły Jezusa Eucharystycznego do swoich serc. Pierwsza Komunia Święta rozpoczęła się o godz. 10:30, przywitaniem dzieci przez ks. Dziekana Witolda Batyckiego oraz błogosławieństwem dzieci przez rodziców.


„Gromadzimy się w naszym kościele parafialnym w bardzo ważnym momencie. Dzisiaj pamiątka powstania Kościoła i Zesłania Ducha Świętego. I jakże pięknie w tę uroczystość wchodzi czas pierwszej Komunii Świętej. Drogie dzieci, przychodzi do was Pan Jezus, aby was odrodzić na nowo i towarzyszyć. Pomyślcie sobie dzisiaj o tym, że Pan Jezus was bardzo kocha, powiedzcie Mu również, że wy go bardzo kochacie i chcecie, aby zagościł w waszych serduszkach. Jest to jedno z najpiękniejszych wydarzeń waszego życia, które już na zawsze pozostanie w waszej pamięci. Módlmy się zatem w intencji tych, dzieci, za które jesteśmy odpowiedzialni poprzez rodzicielstwo i duszpasterstwo” – mówił na wstępie do Eucharystii ks. dziekan Witold Batycki.  
„W takim niepojętym cudzie uczestniczymy wszyscy podczas każdej Mszy św. W tej którą odprawia papież, biskup czy zwykły kapłan. I nieważne czy jest ona sprawowana w wielkiej i bogatej katedrze, małym kościele czy nawet na łące gdyby nie było świątyni. Zawsze jest obecny ten sam Jezus, który do nas mówi: „Bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje.” A dziś te słowa są skierowane przede wszystkim do was. I odtąd będą już zawsze skierowane do was ile razy usłyszycie je w kościele będąc na Mszy św. I to niezależnie od tego czy stojący obok was – nawet wasi najbliżsi – będą je też słyszeć, czy też będą udawać że to nie do nich są te słowa. One zawsze będą zaproszeniem, by podejść do ołtarza i przyjąć Ciało Chrystusa – Chleb Eucharystyczny” – mówił podczas kazania ks. Adam Malinowski.
Na zakończenie Mszy św. dzieci i rodzice podziękowali ks. Dziekanowi, s. Karolinie i Katechetkom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.

Joanna Ferens

GALERIA