Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów w Katolickim Liceum PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 maja 2016 20:19

29 kwietnia maturzyści w całej Polsce odebrali świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Tak było i w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, gdzie uczniowie dwóch klas pożegnali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i młodszymi kolegami i koleżankami. Zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, podczas której zanoszono modlitwy o dobre zdanie matury i mądre decyzje na przyszłość dla maturzystów.

 

Eucharystię w intencji maturzystów sprawował dyrektor ‘Katolika’, ks. Witold Batycki: „Gromadzimy się dziś w parafialnym kościele, do którego często zaglądaliście w drodze do szkoły, przy przeróżnych okazjach, a dzisiaj w szczególny sposób chcecie Panu Bogu podziękować za ten czas nauki i zdobywania wiedzy i życiowych doświadczeń. Dziękujecie dzisiaj nauczycielom, wychowawcom, tym wszystkim, którzy nad wami czuwali i dawali dobre rady. Niech to dziękczynienie będzie zatem w naszych sercach, za ten przeżyty czas, zdobytą wiedzę, prosząc również o błogosławieństwo na dalsze lata życia”.


Po Mszy Świętej, w Auli franciszkańskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i pocztu sztandarowego uczniom klasy pierwszej, wręczenie nagród najbardziej zasłużonym  uczniom m.in. Szymonowi Brodziakowi, który został Absolwentem Roku.  Dyrektor Szkoły, ks. Witold Batycki skierował do absolwentów specjalne życzenia: „Przed wami nikt – za wami miliony przystępujących do matury – tak życie się toczy. Będziecie na pewno wspominać ten czas, a będzie wam łatwo zapamiętać kiedy zdawaliście maturę, gdyż ten rok obfituje w znamienite wydarzenia takiej jubileusz 1050 lat Chrztu Polski czy przyjazd Papieża Franciszka do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Chciałbym,  abyście jak najlepiej wspominali naszą szkołę i pamiętali o niej w swoich modlitwach. Życzę wam, aby to życie w które wchodzicie przekraczając „próg dojrzałości” było dobre i szczęśliwe, aby spełniały wam się marzenia i realizowały plany. Ale trzeba do tego niemało trudu, ponieważ na pewno nie zabraknie kłopotów, problemów i zmartwień, lecz to wszystko jest do pokonania. Wystarczy tylko chcieć, być wytrwałym i przede wszystkim pokornym, gdyż wtedy te przeszkody będą łatwiejsze i mniejsze. Szczęść wam Boże na czas egzaminów maturalnych i na dalsze lata studiów i dorosłego życia”.


Młodsze klasy przygotowały również specjalny program artystyczny, zaś absolwentów żegnały uczennice klasy drugiej, Karolina Kątnik i Sylwia Turczyniak: „Jesteśmy dziś rozdarci wewnętrznie. Z jednej strony bardzo się cieszymy, że ukończyliście szkołę i jesteście pełni nadziei, zaś w waszych głowach jest mnóstwo planów i pomysłów na przyszłość. Ale z drugiej strony jest nam ogromnie żal, że na naszych szkolnych korytarzach już was zabraknie. Wkrótce otrzymacie wyczekiwane świadectwa ukończenia szkoły – bilety do dalszej podróży. Każdy z was współtworzył naszą szkołę i sprawił, że jest ona właśnie taka, a nie inna i każdy z was zostawia tu kawałek siebie. Życzymy wam, aby podróż w dorosłe życie była ciekawa, pełna przygód, doświadczeń i sukcesów, po prostu szczęśliwa”.


Również absolwenci, Agnieszka Kołodziej i Mateusz Starczyk, wyrazili swoją wdzięczność dla wychowawców i nauczycieli za minione trzy lata nauki w Katolickim Liceum: „Nadeszła chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas absolwentów jest to moment szczególny, gdyż kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek – nas już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, a każdy z nas wybiera własną drogę. Drogie grono pedagogiczne, na wasze ręce pragniemy złożyć płynące z serca podziękowania za trzyletnią współpracę, sukcesy i porażki, wsparcie, jakie od was otrzymaliśmy i pomoc w każdej problematycznej da nas sprawie. Dziękujemy również za mobilizację do nauki, aby nasze osiągniecia były jak największe”.


Na zakończenie, po wspólnym zdjęciu, maturzyści spotkali się w klasach z wychowawcami po raz ostatni i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz czekają ich egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 4 maja.


GALERIA ZDJĘĆ


Joanna Ferens

Poprawiony: poniedziałek, 02 maja 2016 20:30