Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2016 07:15

W dniach od 19 do 21 lutego w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się kolejny już kurs formacyjny dla członków wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca". Ponad 100 osób uczyło się jak codziennie spotykać się z Panem Bogiem na osobistej modlitwie, jak rozważać Słowo Boże oraz jak owocnie przeżywać i prowadzić spotkanie modlitewne. Kurs prowadziła ekipa z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina wspólnie z ks. Piotrem Spyrą, który jest moderatorem regionu biłgorajskiego.

Kurs "Animacji Modlitwy Charyzmatycznej", podobnie jak kursy "Nowe życie"
i "Chłopiec z chlebami i rybami" był bardzo intensywny i bogaty w treści zakorzenione
w Piśmie Świętym. Centralnym punktem każdego dnia formacji była Eucharystia i wspólna modlitwa. Uczestnicy kursu rozważali Słowo Boże, wysłuchali szeregu konferencji poświęconych formom, postawom i owocom modlitwy, a także w części warsztatowej uczyli się jak wdrażać te treści w swoje codzienne życie.

Pierwsze owoce kursu były widoczne juz w trakcie jego trwania. Wiele osób doświadczyło niesamowitej mocy modlitwy. Ich świadectwa były bardzo głębokie, pełne wiary i miłości. Dwa publikujemy:

"Gdy dowiedziałam się o możliwości wzięcia udziału w kursie, jego temat nie tylko nie zachęcał mnie do uczestnictwa, a szczerze mówiąc, wręcz zniechęcał. Utwierdzał
w przekonaniu, że to nie dla mnie. Bo, nie widzę w sobie charyzmatów. Nie prorokuję, nie uzdrawiam, nie mówię językami. A modlitwa charyzmatyczna? To, według mnie, elitarna forma spotkania z Bogiem, dostępna tylko wybranym, zaawansowanym w rozwoju duchowym, a więc nie mnie. Bóg jest Panem czasu. I to właśnie czas, wyjątkowy czas: Rok Miłosierdzia, Wielki Post zdecydował ostatecznie o moim udziale w tej weekendowej formie rekolekcji. Rekolekcji, które zburzyły moje myślenie o charyzmatach jako darach Ducha Świętego tylko dla wybranych. Poczułam autentyczną Bożą radość na samą myśl, że jestem we wspólnocie obdarowanych. Doświadczałam obecności Ducha Świętego, zwłaszcza
w modlitwie uwielbienia otwierającej na Jezusa, na Jego miłość. Pan pozwolił mi zrozumieć istotę i głębię modlitwy charyzmatycznej. Ukazał jej piękno i moc. Moje serce zostało na nowo zdobyte przez Boga. Jestem Jezusowa. Chwała Panu! Danuta".


"Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej był dla mnie prawdziwym "wypłynięciem na głębię" lub mówiąc potocznie "rzuceniem na głęboką wodę". Podczas tych trzech dni przełamałam wiele swoich barier: powiedziałam świadectwo przed setką uczestników, pierwszy raz podjęłam się animacji grupki dzielenia, spontanicznie włączałam się w modlitwę zbiorową. Ku swojemu zaskoczeniu nie czułam strachu, ani tremy - Duch Święty, który prowadził nas przez te rekolekcje dał mi spokój i skupienie serca, abym mogła podołać wyznaczonym zadaniom. Zdałam sobie sprawę, że ja też mogę dać coś z siebie dla wspólnoty, a pełnienie takich funkcji jak prowadzenie spotkania, grupki dzielenia czy głoszenie nauczania jest nie tyle nobilitacją, co służbą. Stworzenie grupek "kolorowych", łącząc ze sobą w większości obcych sobie ludzi, w różnym wieku i na różnym etapie życia, wzbudziło we mnie lęk - jednak bardzo szybko nawiązaliśmy kontakt, otworzyliśmy się na siebie, gdyż wszystkich nas połączyło jedno pragnienie - uwielbienie Jezusa i podziękowanie mu za łaskę Jego wielkiej miłości, którą odczuwamy każdego dnia. Ela"

W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju dla wszystkich, którzy chcieli by doświadczyć żywej wiary, pragnących aby chrześcijaństwo stało się stylem ich życia oraz dla tych, którzy z różnych powodów zerwali lub zaniedbali swoją relację z Panem Bogiem odbędzie się kurs "Nowe życie". Uczestnikami mogą być osoby chętne ze wszystkich biłgorajskich parafii oraz z innych miejscowości. Zapisy przyjmują: w parafii św. Marii Magdaleny - ks. Adam Malinowski , w parafii św. Jerzego - ks. Karol Jędruszczak i w parafii Chrystusa Króla - ks. Maciej Lewandowski. Zapisywać się można również na stronie internetowej razemzajezusem.pl

 

A. Golba, M. Oleszek