Modlitwa za zmarłych nauczycieli PDF Drukuj Email
niedziela, 15 listopada 2015 10:41

5 listopada 2015 roku, w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyło się nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty i członków ich rodzin, zaś wspólną modlitwę zakończyła Msza święta.

 

Nabożeństwo zostało zorganizowane przez duszpasterstwo nauczycieli i pracowników oświaty Rejonu Biłgorajskiego. „W dniu dzisiejszym w sposób szczególny modlimy się za zmarłych nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty i ich rodzin. Chcemy Bożemu Miłosierdziu polecamy ich dusze, prosząc o wieczna nagrodę dla nich” - mówił podczas Eucharystii ks. Dziekan Witold Batycki.

Modlitwa za zmarłych pedagogów jest wyrazem wdzięczności i przejawem żywej wiary. Z poszczególnych szkół Regionu przesłano listy z nazwiskami nauczycieli i pracowników oświaty, którzy już zmarli. „W naszych modlitwach polecamy Panu Bogu, tych, którzy podjęli trud naszego kształcenia i wychowania, przekazując nam wiedzę i wzorce zachowań byśmy stali się ludźmi dobrymi, światłymi i otwartymi na drugiego człowieka. Dziś nie ma ich już wśród nas, jednak pamięć o nich trwa nadal. W naszych modlitwach prosiliśmy dla nich o łaskę nieba - podkreślał ks. Sławomir Zawada, duszpasterz nauczycieli rejonu Biłgorajskiego.

Wieczny odpoczynek racz dać Panie tym, którzy przez swoje życie wiernie i mężnie nieśli kaganek oświaty kolejnym pokoleniom!


GALERIA

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2015 10:50