Nowy rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email
środa, 09 września 2015 16:05

1 września w Biłgoraju, tak jak w całej Polsce, również rozpoczął się nowy rok nauki szkolnej 2015/2016. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice zgromadzili się w kościołach parafialnych, aby we Mszy św. podziękować Bogu za wakacyjny wypoczynek, a także prosić o Boże błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy wytężonej pracy, do czego zachęcał zgromadzonych w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. Dziekan Witold Batycki: „Bez Boga ani do proga! I my dzisiaj przekraczamy próg świątyni, aby z Bogiem przekroczyć progi naszych szkół. Dziękujemy Bogu, że w czasie wakacji mogliśmy naładować swoje akumulatory, a teraz wypoczęci możemy pójść i wykorzystywać energię i siły do pracy, wzbogacając tym samym naszego ducha”.

Podczas kazania, ks. Adam Malinowski podkreślał mocno i wyraźnie zachęcał wszystkich, aby cieszyć się z tego, co daj nam Bóg, nawet jeśli dla niektórych wakacje trwały trochę za krótko: Chcemy prosić Pana Boga, aby Duch Święty spoczął na nas  i dał nam moc, abyśmy mężnie wkroczyli w ten nowy rok bez obaw, bez lęku. Abyśmy przez ten nowy rok szkolny zdobyli potrzebną wiedzę, wychowanie, abyśmy stawali się coraz lepszymi ludźmi, którzy kochają siebie, drugiego człowieka, a przede wszystkim pana Boga.

Po Mszy Świętej uczniowie rozeszli się do swoich szkół na spotkanie z wychowawcami, zaś w Auli Franciszkańskiej miało miejsce spotkanie uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II. Ks. Dyrektor Witold Batycki, życzył wszystkim uczniom, szczególnie tym z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają edukację w ‘Katoliku’, owocnej pracy i zapału wzorem świętego Patrona Szkoły. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas przekraczania progu kolejnych etapów edukacji i życia, dlatego również zyczymy wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom dużo zapału, radości i Bożej opieki na najbliższe miesiące wytężonej pracy.

Joanna Ferens