II Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów PDF Drukuj Email
wtorek, 16 czerwca 2015 06:25

13 czerwca na boisku szkolnym Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się II Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Wzięło w nim udział łącznie 18 drużyn, w tym 9 drużyn w kategorii szkół podstawowych i 9 drużyn w kategorii gimnazjum (reprezentanci z Majdanu Starego, Soli, Lipin, Huty Krzeszowskiej, Starego Bidaczowa, Bystrego i Biłgoraja, z parafii św. Jerzego, św. Jana Pawła II, Wniebowzięcia NMP i św. Marii Magdaleny).

 

Mimo, iż Turniej rozgrywany był w palącym słońcu, ministrantom nie brakowało energii, ducha walki i wspólnej zabawy. Rozgrywki odbywały się w miłej atmosferze, pod czujnym okiem sędziów, a także komentatorów zmagań, ks. Dziekana Witolda Batyckiego, ks. Grzegorza Kawy – kapelana szpitala oraz organizatora Turnieju, ks. Sławomira Zawady, który wyjaśnił, jaki jest cel tego wydarzenia: „Celem tego Turnieju jest przede wszytskim integracja środowiska ministranckiego ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego dekanatu, pokazanie, że są razem nie tylko przy ołtarzu Pańskim, ale także na bosiku i przy spędzaniu czasu wolnego”.

W organizację dzisiejszego wydarzenia zaangażowały się również mamy ministrantów z parafii gospodarzy, które zadbały o poczęstunek dla grających młodych piłkarzy. W tym roku zwycięzcami Turnieju, zarówno w kategorii Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum zwyciążyły drużyny z Majdanu Starego, II miejsce zajęły drużyny z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju by WA"> szkoła podstawowa) i z parafii św. Michała Archanioła w Soli, zaś miejsca III przypadły ministrantom ze Starego Bidaczowa i parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

 

Joanna Ferens

 

GALERIA

Poprawiony: wtorek, 16 czerwca 2015 06:31