Kolejny sukces naszych ministrantów! PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 15:50

W dniach 1 - 2 maja 2015 roku w Elblągu odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „Króluj nam Chryste”. Nasi ministranci zwyciężyli w finale „C”.

Rozgrywki rozpoczęły się 1 maja w Hali CSB w Elblągu od podzielenia ministrantów i lektorów na  3 kategorie (ministranci – szkoła podstawowa, lektorzy młodsi – gimnazjum i lektorzy starsi – szkoły ponadgimnazjalne), w których następnie rozegrane zostały mecze. Celem mistrzostwa była przede wszystkim integracja ministrantów z całego kraju, a także jak najwięcej rozegranych meczy i wspólna zabawa.

-Cieszymy się bardzo, że nasi ministranci z parafii Św. Marii Magdaleny brali udział w tych mistrzostwach i jako jedyni z naszej diecezji przywieźli puchar z czego jest tym większa radość - informuje opiekun ministrantów, ks. Sławomir Zawada.

Ministranci na początku byli zestresowani, jednakże drugiego dnia mistrzostw, po zaklimatyzowaniu się w Elblągu i po pierwszym wygranym meczu rozluźnili się do tego stopnia, że na siedem rozgrywanych tego dnia meczy wygrali sześć z rzędu, remisując w ostatnim z kolegami z Katowic 0:0. Nasi ministranci wywalczyli I miejsce i puchar w finale "C" w kategorii ministranci - szkoły podstawowe.

W składzie reprezentacji z parafii św. Marii Magdaleny zagrali: Hubert Ćwikła, Michał Nizio, Paweł Oleszczak, Łukasz Rawiak, Przemysław Ulidowski, Szymon Wiatrowski, Marcin Wolanin i Grzegorz Żmudzki.