PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Bierzmowanie 2019Niespełna 190 uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych otrzymało (22.05) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również Sakramentem Dojrzałości Chrześcijańskiej.

Uroczystościom przewodniczył Ks. Biskup Mariusz Leszczyński, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu.

Ksiądz Biskup w homilii zwrócił się do młodzieży i podkreślał, że tylko w Chrystusie znajdą oni prawdziwe szczęście: „Kochani młodzi! Proście serdecznie Ducha Świętego, aby umacniał waszą więź z Jezusem, tak, aby każde wasze działanie miało w Nim swój początek i w Nim swoje spełnienie, by na co dzień wyrażało się odważnym wyznawaniem wiary i postępowaniem według jej zasad. Łatwo te słowa wypowiedzieć, ale trudniej jest je realizować. Być w dzisiejszym świecie świadkiem wiary nie jest łatwe, bardzo trudne jest również postępować według zasad wiary. Świat nam proponuje swoje idee i te argumenty są nieraz bardzo przekonujące i bardzo ponętne, a tu Pan Jezus nam przypomina o dziesięciu przykazaniach i zasadach ewangelicznych, o nauczaniu Kościoła, prosi o słuchanie mądrych autorytetów i czasem mamy dylematy, gdy te mądrości świata zderzają się z Bożą Mądrością. Duch Święty niech wam pomaga w tym, żeby zawsze wybierać to, co każdemu z was naprawdę służy. Jeśli będziecie tkwili mocno w Chrystusie to na pewno szczęśliwie zrealizujecie swoje plany i marzenia na chwałę Boga, na pożytek ludzi i ku swojemu osobistemu szczęściu. I tego każdemu z was z głębi serca życzę i o to się będę dla was modlił” – mówił bp Leszczyński.

Na zakończenie młodzież podziękowała ks. Biskupowi, ks. Proboszczowi Witoldowi Batyckiemu, rodzicom i chrzestnym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia. Szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę ks. Adama Malinowskiego za trud włożony w przygotowanie młodych ludzi do przyjęcia tego sakramentu, za poświęcony czas i wiele spotkań formacyjnych. Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotografią z Księdzem Biskupem.

Joanna Ferens

Galeria zdjęć: TUTAJ

 

 

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa