PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

KLO pamięta o powstańcach styczniowychKatolickie Liceum każdego dnia stara się krzewić wśród uczniów wartości patriotyczne. Dlatego też, 22 stycznia br. odbył się wyjątkowy apel, podczas którego cała społeczność naszej szkoły oddała cześć powstańcom styczniowym.

Aby pomóc uczniom bardziej zrozumieć tę ważną dla naszego kraju rocznicę, został wyświetlony film przygotowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jednakże powstanie styczniowe to również wiele walk i bitew na terenie Biłgorajszczyzny i ten temat przybliżyła nauczyciel historii w naszej szkole, p. Kinga Birut Solak.

Pamięć o naszych bohaterach nie może zaginąć i naszym obowiązkiem jest zadbać o to, by przetrwała i była przekazywana następnym pokoleniom – podsumowała wydarzenie wicedyrektor KLO, Maria Oleszek.

Na zakończenie, w ciszy i skupieniu złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku upamiętniającym tych, którzy na tym terenie walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W szczególności byli to franciszkanie, którzy wówczas pracowali w klasztorze w Puszczy Solskiej.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa