PARAFIA ŚW. MARII MAGDALENY w Biłgoraju

Drugi dzień odpustuDrugi dzień uroczystości odpustowych (22.07) ku czci św. Marii Magdaleny w biłgorajskim sanktuarium to przede wszystkim trwanie na modlitwie przy relikwiach Świętej.

Tego dnia sumę odpustową odprawił biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. Mariusz Leszczyński. W homilii ukazywał on św. Marię Magdalenę jako wzór życia i postępowania w dążeniu za Chrystusem dla każdego z nas:

Podczas każdej mszy św. siostry Magdalenki z Lubania opowiadały o swoim zakonie i jego charyzmacie. Jak wyjaśnia w rozmowie s. Wiesława Kopij, kult św. Marii Magdaleny jest w ich zgromadzeniu szczególny:

Po mszy świętej miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ponadto bp Leszczyński przekazał na ręce ks. Witolda Batyckiego zabytkową plakietkę z wizerunkiem św. Marii Magdaleny, jako wotum dla najmłodszego, diecezjalnego sanktuarium.

Uroczystości wpisały się również w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny został wybudowany jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i niepodległość, a także za słynny ‘Cud nad Wisłą’. W ramach tych obchodów Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju zorganizował wystawę, o której informuje jeden z jej organizatorów, Henryk Grabias:

Tegoroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny podsumował kustosz biłgorajskiego sanktuarium, ks. Witold Batycki:

Warto przypomnieć, iż Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju to jedyne miejsce objawień tej Świętej na świecie, zaś szczególnym do odwiedzenia miejscem jest tutaj kapliczka z cudowną wodą, która znajduje się właśnie na miejscu objawienia.

Transmisja na żywo

Wirtualny spacer

Katolickie Liceum

Liturgia słowa

Dane adresowe

Parafia św. Marii Magdaleny
ul. Krzeszowska 1
23-400 Biłgoraj
tel./fax.: 084 686 16 96

email: wbatycki@zamosc.opoka.org.pl

Numer konta parafii:
PKO BP 49 1020 5385 0000 9302 0051 3267
NIP 918–10–44–588
REGON 040065155

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym tygodniu: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedziło _ osób.

Grupa pielgrzymkowa